Gyilkos eddig ez a tavaszi szezon…

Kiesési rangadót játszott a Parasznya SE, az ellenfél a tabellán utolsó előtti helyen álló Szerencs volt. Sajnos megérdemelten maradt az ellenfélnél a három pont.

B.A.Z. megyei I. Felnőtt 20. forduló

Szerencs – Parasznya SE 2-1 (1-1)
Szerencs, 15:00

Mikor ha nem most? Tették fel a szurkolók a jogos kérdést, hiszen ez a csapat jóval többre hivatott mint amit eddig mutatott a tavaszi szezon során. Elszánt arcok, bizonyítási vágy. Ezt lehetett látni, ha valaki kilátogatott a már-már nyári időben induló Szerencs elleni találkozóra. Ha megnézzük az előző eredményeket, akkor látható, hogy a hazaiak összesen két pontot szereztek eddig. Fiatal csapatuk van, akik eddig még komolyabb eredményt nem tudtak elérni tizenkilenc forduló alatt. A parasznyai brigád pedig úgy érkezett meg, hogy végre megtörjék a rossz sorozatot, újra rátérjenek a győztesek útjára. Tíz pont a különbség a gárdák között, ám látva az eddigi fordulókat, ez egyáltalán nem egy megnyugtató előny…

Ahogy útjára indult a labda azonnal presszióval operáltak Titkóék. Jöttek sorra a helyzetek, nagy mezőnyfölényt alakítottak ki, ám ha van derült égből villámcsapás, akkor az most megtörtént: egy rögzített szituáció után teljesen váratlanul megszerezte a vezetést a Szerencs. A gól után sem változott a játék, Parasznya dominált. Még az első negyvenöt perc során sikerült egyenlíteni: Lázi Győző belecsúsztatott egy felívelt labdába, Illés Tamás köszönte a lehetőséget, majd kíméletlenól bevágta. Félidő: 1-1.

Sajnos a második félidő is gyermeteg hibákat és ki nem használt helyzeteket hozott. Vendéggól már nem született, ellenben a Szerencsiekkel, akik egy újabb pontrúgást követően vették be Árkocsevics kapuját. Ezzel 2-1. Az eredményben változás már nem történt, ám a parasznyai kapus egy teljesen jogos piros lapot követően került bele a jegyzőkönyvbe. Baj van, ez teljesen egyértelmű. Kérdés, hogy merre tovább? Mi történhet még?

Elsőként gratulálni szeretnék a Szerencs csapatának a győzelemhez. Ha a tabellára nézek akkor mindent elmond a csapatomról, hogy ez volt a hazaiak első győzelme. Összesen tizenegy gólt szereztek eddig, ellenünk duplázni tudtak..Azt érzem, hogy teljesen feleslegesen dolgozunk hétről hétre. Látni kell azt, hogy jó pár játékos nem üti meg nálunk a megyei első osztály szintjét. Ettől függetlenül ebből kell főznünk, nyilván minden tőlünk telhetőt megteszünk, hogy ne kelljen az esetleges kieséstől félnünk. Még szokjuk az osztály iramát, az ellenfelek szintjét. Jövőhéten következik a Felsőzsolca. Lehet bizonyítani. – fogalmazott Hegedűs László elnök.