Hol van már a bajnokcsapat?

Egyre mélyebben a parasznyai csapat. A Felsőzsolca nem csak simán nyert, hanem a futball minden elemében betette az oktatófilmet. Kérdés csupán az, hogy ez a csapat tud-e még tanulni ebből…

B.A.Z. megyei I. Felnőtt 21. forduló

BTE Felsőzsolca – Parasznya SE 7-0 (3-0)
Felsőzsolca, 16:00

I.félidő
Kezdjük ott, hogy tudta mindenki, a Felsőzsolca jobb csapat. Sajnos az is a szomorú igazsághoz tartozik, hogy a Parasznya jóval tudásához képest teljesít a tavaszi szezonban. De butaság lenne előre magyarázni a bizonyítványt…A mérkőzés előtt a szakmai stáb és a csapat vezetősége mindent megtett, hogy mentálisan és morálisan is helyrerázza a csapatot. A kérdés azonban adott: mit lehet tenni még? Félretéve a szomorú valóságot, a mérkőzés szívszorító pillanatokkal kezdődött. Tóth Tibor édesapjára emlékeztek a kilátogatók. Küzdeni mindig…feladni soha…ismerjük a Ferencváros jelmondatát.
Szegény embert az ág is húzza: a második percben egy kapitális hiba (ifiben és megye III-ban ezért bizony komoly szankció jár) után szerezte meg a vezetést a hazai csapat. A gól után azonban egy pillanatra elhittük…a vendéglátók játékosa, Szala Ákos jutott a kiállítás sorsára, ami azt jelentette, hogy legalább 75 perc emberelőny következik. Ennek ellenére egy védelmi hibát és egy felelőtlen tizenegyest is összehoztunk, ami 3-0-át eredményezett az első félidőben…

II.félidő

Ott folytatódott, ahol abbahagyta a Felsőzsolca. Sora jöttek a gólok, semmi sansza nem volt a Parasznyának. A három gólra a második félidőben négyet rúgott a hazai csapat. Jogosan tehetjük fel a kérdést, hogy hogyan tovább?

Gratulálni szeretnék a vendéglátóknak, megmutatták azt amit mi már régen nem láttunk: így kell futballozni. Kőkemény osztálykülönbség volt a pályán, kilenc mezőnyjátékossal is oktattak minket. Alázatból és hozzáállásból jelesre vizsgáztak, szemben a mi fiainkkal. Természetesen tisztelet annak a 3-4 játékosnak akik meghalnak a pályán. Azt érzem, hogy lassan a megyei másodosztály szintjét sem ütik meg páran. Összesen hét forduló van még hátra, mindent megteszünk, feladni nem fogjuk. Már most elmondanám, hogy a nyáron le kell ülnünk egy páran, hogy átbeszéljük a folytatást. A mérkőzésről több szót nem mondanék, csak magyarázkodásnak tűnne. Elbuktunk minden szinten, nem ezt érdemli sem az edző, stáb, vezetőség, falu, szurkolók… – fogalmazott Hegedűs László elnök.