Nyílt versenyfutás

Folytatódtak a bajnoki küzdelmek, csapatunk pedig a Sajószentpéter ellen lépett pályára. A végeredmény 2-3 ide, ami azt jelenti, hogy roppant fontos három pontot hoztak haza a fiúk.

Sajószentpéter SZSE – Parasznya SE 2-3 (1-1)

Gólszerzők: Kolompár 2, Bobcsák.

Mielőtt a találkozóval foglalkozunk, emlékezzünk meg arról, amit Hegedűs László elnök fogalmazott meg a mérkőzést megelőzően: Azzal szeretném kezdeni, hogy az előző fordulóban történteket mi lezártuk. Természetesen bosszantó, hogy döntetlennel kezdtünk, de most lesz lehetőség javítani a Sajószentpéter ellen.” Bár az öltőzőben egy két ember még felemlegette a döntetlent, összességében fejben mindenki az aktuális ellenféllel foglalkozott. A tabella ne tévesszen meg senkit – hangzott el a Mester szájából, hiszen tudtuk, hogy bárkit képesek megviccelni a sajószentpéteri barátaink. Nagy szerencsénk volt, hiszen tényleg maximális koncentráció kellett, az első félidő végén 1-1-et mutatott az eredményjelző. Két parasznya gól, azonban vezetés nincs, hiszen az egyik az öngól volt. A második 45 percben is mi voltunk aktívabbak, többet birtokoltuk a labdát, azonban ellenfeleink folyamatosan ott voltak rajtunk. Szoros eredmény, rendkívül fontos három pont! – jegyezte meg az elnök a lefújás pillanatában.

Most pedig nézzük meg, hogy miért is ennyire fontos ez a három pont!

Ahogyan a címben is fogalmaztunk, nyílt versenyfutás vette kezdetét a dobogó minden fokáért. Történt ugyanis, hogy az éllovas Borsodnádasd kapott egy ötöst otthon a Sajóvámostól. Érdekes fordulat, így a sok bosszankodás után még értékesebb az a megszerzett egy pont, vagy ugye mégsem akkora tragédia az elveszített kettő..

Szóval nézzük akkor az élmezőnyt, kik harcolnak az előkelő helyekért:

1. Borsodnádasdi LASE 36 pont
  2. Parasznya SE 34 pont
  3. Ózd-Sajóvölgye 30 pont
  4. Sajóvámos 25 pont

Ennek fényében elmondhatjuk, hogy komoly versenyfutás indult el. Egy dolog azonban biztos: HA MINDEN MECCSÜNKET MEGNYERJÜK, AKKOR MI VAGYUNK A BAJNOKOK, ILYEN EGYSZERŰ EZ A FOCI. TŐLÜNK MÁR OKOSABB EMBEREK EZT KITALÁLTÁK! A feladat adott. Hajrá, Spílerek!

Fotó: Huszár Márk